April 20, 2024
चैत्र ७, २०८०

अर्थमन्त्री वर्षमान पुनले सांसदहरूले दिएको सुझावका आधारमा आगामी आर्थिक वर्षको नीति कार्यक्रम र बजेट तय गर्ने प्रतिबद्धता व्यक्त गरेका छन्।

प्रतिनिधिसभाको बुधबारको बैठकमा आगामी आर्थिक वर्ष ०८१-८२ को लागि विनियोजन विधेयकका सिद्धान्त र प्राथमिकता सम्बन्धमा भएको छलफलमा सांसदहरूले राखेका जिज्ञासाको जवाफ दिने क्रममा अर्थमन्त्री पुनले यस्तो प्रतिबद्धता जनाएका हुन्।

उनले आगामी बजेट १६औँ योजनाको सोचअनुसारको पहिलो वर्षको प्रमुख कार्यहरू गर्ने वर्ष हुने भन्दै संविधानमा उल्लेख भएअनुसारको समाजवादउन्मुख अर्थतन्त्र र सामाजिक प्रणालीको विकासका लागि केही ठोस आधार तयार हुने उल्लेख गरे।

उनले निवर्तमान अर्थमन्त्रीले संसदमा प्रस्तुत गरेको विनियोजन विधेयकका सिद्धान्त र प्राथमिकता परिवर्तन गर्न कतिपय सांसदहरूले सुझाव दिए पनि त्यसो गर्न सम्भव नभएकाले सबै सांसदहरूका सुझावलाई समेटेर बजेट निर्माण गरिने जानकारी गराए।