March 21, 2023
खबर सहकारी

मकवानपुरगढी \ मकवानपुरगढी गाउँपालिका वडा नम्बर ५ सिमलटार स्थित जनजागृति बहुउद्देश्यीय सहकारी संस्थाको २५ औं वार्षिक साधारण सभा भएको छ । संस्थाका अध्यक्ष इन्द्रबहादुर बस्नेतको सभाध्यक्षता तथा मकवानपुरगढी गाउँपालिकाका अध्यक्ष दोर्जे लामा स्याङ्तानको प्रमुख आतिथ्यतामा सभा भएको थियो ।

सभामा पालिका उपाध्यक्ष मानकुमारी पाख्रीन, केन्द्रीय दुग्ध उत्पादक सहकारी संघका सदस्य विदुर हुमागाई, वडा नम्बर ५ का वडा अध्यक्ष दिपेश दाहाल, वडा ६ का वडा अध्यक्ष कृष्णप्रसाद बजगाईको विशेष आतिथ्यता रहेको थियो ।

सभाको अवसर पारेर सहकारीले विभिन्न विधामा शेयर सदस्यहरुलाई पुरस्कृत गरेको थियो । दुधजन्य वस्तुको खरिद विक्री र संकलन कार्य गर्दै आइरहेको सहकारीले गुणस्तर तथा नियमित दुध विक्री गर्ने तुलसीप्रसाद तिमल्सिना, लेखनाथ ढुङ्गाना र हर्क बहादुर दाहाललाई नगद एक हजार सहित प्रमाणपत्र प्रदान गरिएको थियो ।

त्यस्तै, बचत तथा ऋण तर्फ नियमित बचत गर्ने भलनाथ घिमिरे, असल ऋणीतर्फ योगहरि गौतम र नियमित दुध खरिद गर्ने शारदा दाहाललाई नगद एक हजार सहित प्रमाणपत्र प्रदान गरिएको थियो ।

No description available.

सहकारीमा पाँच हजार भन्दा बढी दुध विक्री गर्ने प्रेमप्रसाद दुलाल(ख), इन्द्रबहादुर बस्नेत, मान बहादुर बस्नेत, विष्णुप्रसाद अधिकारी (नवराज),  अम्बिका तिमल्सिना, अशोक स्याङ्तानलाई नगद पाँच हजार सहित प्रमाणपत्र प्रदान गरिएको थियो । सभाकै अवसरमा संस्थाका संस्थापक अध्यक्ष स्व. नकुलबहादुर अधिकारी, संस्थापक व्यवस्थापक बद्री बहादुर अधिकारी, संस्थाको भवन निर्माणको क्रममा निर्माण सामाग्री(गिट्टी बालुवा) सहयोग गर्ने हरिप्रसाद घिमिरे र उत्तम बहादुर केसीलाई प्रशंसा पत्र सहित दोसल्ला ओढाएर सम्मान गरिएको थियो ।

७२ हजार पाँच सय शेयर पुजीँ रहेको संस्थाको जगेडा कोषमा २३ लाख ७९ हजार ३९९ रुपैयाँ रहेको छ । सहकारीको बचत निक्षेप १९ लाख ५० हजार ८७९ रहेको छ भने शेयर सदस्यलाई कर्जा लगानी २२ लाख ६५ हजार ६ रुपैयाँ रहेको संस्थाका व्यवस्थापक राजन घिमिरेले बताए । सभामा व्यवस्थापक घिमिरेले १ करोड ८७ लाख ५४ हजार आम्दानी र १ करोड ७२ हजार ८१ हजार ३४० खर्च हुने अनुमानित आयव्यव प्रस्तुत गरेका थिए ।
No description available.

सभामा वडा ५ का निवर्तमान अध्यक्ष जीतबहादुर घिमिरे, वडा सदस्य अर्जुन बहादुर रुम्बा, जनहित स्वावलम्बन साकोसका अध्यक्ष श्रीराम अर्जुन, बुङ्दल सामूदायिक वन उपभोक्ता समूहका अध्यक्ष चन्द्रप्रसाद दुलाल, सल्लाहकारहरु, संस्थाका पूर्व अध्यक्षहरुको आतिथ्यता रहेको थियो ।